Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lyžování

SKIAREÁL KLÍNOVEC

                letecka2.jpg


Největší lyžařský areál v Krušných horách vzdálený jen 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Najdete zde kompletní zázemí špičkového lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava. Můžete si zajezdit celkem na 18 km sjezdovek, které jsou obsluhovány 4 lanovky, 5 vleků a 4 pásy. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 metrů a šířkou 50 – 100 metrů patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České republice. Pro vyznavače freestylu zde bude Funpark s celou řadou překážek a skoků. Milovníci freeridu mají při vhodných podmínkách možnost využít 2 km neupravovaných sjezdových tratí s přírodním sněhem. K dispozici jsou půjčovny lyžařského vybavení a certifikovaní instruktoři v lyžařských školách. Vícedenní skipasy jsou platné i pro sousední lyžařský areál Fichtelberg v Německu. V rámci Interskiregionu Fichtelberg – Klínovec tedy nabízíme celkem 33 km sjezdovek, 1 kabinovou lanovku, 6 sedačkových lanovek a 10 vleků. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma. Od letošní sezóny je možné si zakoupit skipasy online, Během lyžování i po něm si můžete vybrat z několika restaurací, rychlých občerstvení, ski barů a apres-ski stanů, kde jsou pro Vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu. Pro běžkaře se udržuje 50 km běžeckých tratí včetně populární lyžařské magistrály vedoucí na Horní Halži.

Podrobnější informace na www.klinovec.cz

 

Skiareál Plešivec

 

plesivec-1.jpg

Krušnohorský skiareál Plešivec je nejmladší a vysoce moderní areál v ČR. Areál mezi obcemi Pstruží a Abertamy disponuje třemi čtyřsedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou - každá přepraví až 2 400 osob za hodinu, dále je zde osm sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů.v

Skiareál Plešivec je zde pro jakéhokoliv návštěvníka, ať pro úplného začátečníka nebo zdatného lyžaře. Každý si zde najde to, co hledá a to, co od lyžování očekává.

Kromě velkého výběru přehledných a širokých sjezdovek zde naleznete veškerý servis od půjčoven lyžařského a snowboardového vybavení, ski servis, test centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařskou školu po občerstvení a ubytování.

Areál je nejmladší a nejmodernější v republice, díky tomu je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Nachází se zde 8 sjezdovek různých náročností, délek a různého převýšení. Veškeré sjezdovky jsou přehledné a dostatečné široké a každý lyžař má přehled o okolním dění.

Přeprava po areálu je zajištěna třemi čtyřsedačkovými lanovkami, třemi vleky a čtyřmi pohyblivými pásy. Díky vysoké přepravní kapacitě všech lanovek. Si užijete sjezdovky, protože u nás se netvoří dlouhé fronty. Každý vlek je schopen přepravit až 2 400 osob za hodinu.

V areálu se nachází dětský park s profesionálním vybavením, kde se mohou děti nejen učit pod vedením zkušených instruktorů, ale také mohou využít na čtyři desítky atrakcí. Přímo na vrcholu Plešivce se nachází rozhledna, restaurace a hotel stejného jména. K areálu patří i parkoviště, který jsou zcela zdarma. Jendo se nachází u nástupní stanice ve Pstruží a druhé je u bistra Chalupa v blízkosti dětského centra.

Oficiální web skiareálu: www.skiarealplesivec.com

 

Lyžařský areál Neklid

 

img-892613286423201360071377.jpg

 

Populární a snadno dostupný areál, kde si užijí ohromnou zábavu lyžaři všech kategorií. Začátečníci ocení bezpečí mírného svahu za hotelem Praha, zkušenější se můžou vyřádit na středně náročných sjezdovkách v hlavní části areálu. Pro opravdové fajnšmekry je tu spodní úsek Karáska, který si vysloužil černé označení. A pokud vám k srdci přirostl freestyle snowboarding, zamiřte rovnou na skvěle vybavený snowpark.

Nejrychleji se na Neklid dostanete, pojedete-li od Jáchymova směrem na Boží Dar. Městečkem projedete rovně a před celnicí zahnete doprava. Po zhruba 1 km už uvidíte informační ceduli a odbočku doprava na parkoviště. Přímo z Božího Daru můžete také k hlavní části areálu vyjet vlekem Přibližovák, který začíná za hotelem Praha.

Služby v areálu

  • bezplatné parkoviště pro 600 aut
  • občerstvení – oblíbený Rumburak pod parkovištěm a Moser u dolní stanice vleku Tisícovky
  • horská služba
  • lyžařská škola
  • půjčovna lyží a snowboardů
  • ski-servis

Odkazy:
Skiareál Neklid - oficiální stránky
Neklid snowpark - informace ze snowparku na Neklidu

 

 

 
 

 

Kontakt

JÁCHYMÁK - apartmán Jáchymov

K Lanovce 1048
362 51 - Jáchymov
ČR - Czech republic
GPS: 50.3643664N, 12.9347344E

Tel.: +420 606 326 134 (Czech,English)

jachymak@post.cz