Lyžování

Skiareál Klínovec

Největší lyžařský areál v Krušných horách, který je vzdálený jen 120 km od Prahy, 100 km od Plzně a 15 km od Karlových Varů. Najdete zde kompletní zázemí  lyžařského střediska. Samozřejmostí jsou uměle zasněžované sjezdovky a jejich denní úprava.

V sezóně 2018/2019 došlo k propojení s lyžařským areálem Boží Dar – Neklid a v rámci Skiareálu Klínovec tak můžete lyžovat na 31,5 km sjezdových tratí všech obtížností.

Při zakoupení skipasu na 1,5 a více dne můžete využívat až 47 km sjezdových tratí v rámci InterSkireionu Fichtelberg – Klínovec. Mezi Fichtelbergem a Klínovcem jezdí pravidelný skibus zdarma. Přejezd trvá cca.10 minut.

aktuální informace na : https://klinovec.cz/

Skiareál Plešivec

Krušnohorský skiareál Plešivec je nejmladší a vysoce moderní areál v ČR. Areál mezi obcemi Pstruží a Abertamy disponuje třemi čtyřsedačkovými lanovkami s vysokou přepravní kapacitou – každá přepraví až 2 400 osob za hodinu, dále je zde osm sjezdovek o celkové délce až 12 kilometrů.

Areál je nejmladší a nejmodernější v republice, díky tomu je celý plně a profesionálně zasněžován a osvětlen. Nachází se zde 8 sjezdovek různých náročností, délek a různého převýšení. Veškeré sjezdovky jsou přehledné a dostatečné široké a každý lyžař má přehled o okolním dění.

V areálu se nachází dětský park s profesionálním vybavením, kde se mohou děti nejen učit pod vedením zkušených instruktorů, ale také mohou využít na čtyři desítky atrakcí. Přímo na vrcholu Plešivce se nachází rozhledna, restaurace a hotel stejného jména. K areálu patří i parkoviště, který jsou zcela zdarma. Jendo se nachází u nástupní stanice ve Pstruží a druhé je u bistra Chalupa v blízkosti dětského centra.

Oficiální web skiareálu: www.skiarealplesivec.com